Bank Millennium znalazł się na podium tegorocznej edycji „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie”. W sekcji G (Governance) uplasował się na trzeciej pozycji. W klasyfikacji generalnej zajął wysokie 9.miejsce.

„Ranking ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie” to nowa odsłona Rankingu Odpowiedzialnych Firm organizowanego od 18 lat przez Koźmiński Business Hub w Akademii Leona Koźmińskiego. Powstaje na podstawie wypełnionych przez firmy ankiet z obszaru zrównoważonego rozwoju, których wyniki poddane są weryfikacji zgodnie z metodologią przygotowaną przez autorów. W opracowaniu pytań wchodzących w skład ankiety uczestniczą eksperci z Akademii Leona Koźmińskiego oraz partnerzy: UNEP/GRID oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jest to najważniejsze na polskim rynku zestawienie największych spółek, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG. Jego wyniki dowodzą, że ESG to już nie tylko zmiany regulacyjne i rosnąca presja społeczna, ale także realne działania podejmowane przez firmy. W klasyfikacji generalnej Bank Millennium zdobył 89 punktów, co pozwoliło zająć mu 9 pozycję. Pozycję championa na trzeciej pozycji udało się instytucji wywalczyć w obszarze ładu korporacyjnego.

W tym roku w rankingu wzięło udział prawie 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło niemal 150 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowały się 62 podmioty, a pierwszą pozycję w tym gronie zajęła Grupa Ergo Hestia. Bank Millennium obecny jest w zestawieniu od wielu lat, w tym roku awansował wobec lat poprzednich.

Poziom trudności tegorocznej ankiety był bardzo wysoki, a pytania dotyczyły wszystkich obszarów związanych z raportowaniem ESG. Kwestionariusz zawierał aż 70 pytań o zróżnicowanym charakterze w jedenastu sekcjach. Ankieta nawiązuje bezpośrednio do najnowszych wytycznych raportowania w ramach Europejskich Standardów Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju (ESRS), które już obowiązują wybrane podmioty działające na polskim rynku, a w perspektywie dwóch lat obejmą ponad 3.000 największych spółek. Dotychczas w Rankingu wzięło udział 270 największych firm działających na polskim rynku.

Źródło: Bank Millennium