Promocja potrwa do końca października. Wpisuje się ona w kampanię społeczną „Warto Bezgotówkowo”, w ramach której co roku organizowany jest Tydzień Płatności Bezgotówkowych. Celem akcji jest m.in. upowszechnianie  wiedzy o zaletach bezgotówkowych form płatności i popularyzacja płatności zbliżeniowych. Wydarzenie zainicjowała Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności.

Aby skorzystać z przygotowanej przez Diners Club Polska specjalnej oferty należy złożyć wniosek o kartę do dnia 31 października włącznie. Zwolnienie z pierwszej opłaty rocznej obejmuje karty Klasyczne i LOT dla osób prywatnych oraz firm. W przypadku prestiżowej karty Premium Vintage pierwsza opłata roczna będzie obniżona o połowę tj. do kwoty 500 zł.

– Dokonywanie płatności bezgotówkowo zyskuje stale coraz większą popularność, przynosząc korzyści, które doceniane są szczególnie w obecnym, trudnym czasie. Bezpieczeństwo postrzegane dotychczas bardziej w aspekcie finansowym czy zaawansowanej technologii zyskuje także wymiar dotyczący wprost zdrowia i życia każdego z nas, najbardziej osobisty i społeczny zarazem – mówi Paweł Pomianowski, Dyrektor Generalny Diners Club Polska – Od wielu lat wspieramy rozwój płatności bezgotówkowych, co roku uczestnicząc w inicjatywie Dnia a następnie Tygodnia Płatności Bezgotówkowych. Propozycja Diners Club Polska zawsze spotykała się z dużym zainteresowaniem, dlatego też po raz kolejny specjalna oferta z tej okazji potrwa dłużej. W tym roku do końca października – dodaje.

Karty kredytowe wydawcy umożliwiają dostęp do finansowania na korzystnych warunkach. Posiadacze kart Diners Club w każdej chwili mogą skorzystać z jednego z najniżej oprocentowanych kredytów w karcie – wynoszącego obecnie 5,76 proc. w skali roku. Co ważne, okres bezodsetkowy sięga do 59 dni. Oznacza to, że przez blisko dwa miesiące klienci nie ponoszą kosztów oprocentowania i dopiero po tym czasie będą one naliczane. Jeśli jednak posiadacz karty spłaci zobowiązanie przed tym terminem, nie poniesie żadnych kosztów. Okres bezodsetkowy obejmuje również wypłaty gotówki. Klienci mają także możliwość spłaty innych zobowiązań kredytowych w ramach dostępnego limitu karty Diners Club.

W przypadku instrumentów płatniczych Diners Club klienci mogą liczyć również na usługi dodane tj. pakiet ubezpieczeń.

Kartami Diners Club można płacić w większości największych sieci detalicznych, m.in. Auchan, Carrefour, Lidl, Żabka, Pepco, Castorama, IKEA, Leroy Merlin, sieciach aptek Ziko, Dr Max, DOZ oraz stacjach benzynowych – Orlen, Lotos, BP, Shell czy Amic Energy. Wśród akceptantów są także największe marki technologiczne oraz e-commerce, jak Amazon, AliExpress czy Uber. Kartami Diners Club można zapłacić również za bilety komunikacji miejskiej – w serwisach online i aplikacjach.

Źródło: Diners Club