ING Bank Śląski otrzymał wyróżnienie za Robo-doradcę Investo w tegorocznej edycji konkursu Gazety Bankowej „TechnoBiznes 2021”. Bank zajął również drugie miejsce w konkursie „Najlepszy Bank 2021.

W konkursie „TechnoBiznes” doceniono instytucje i firmy, które w minionym roku dokonały spektakularnego wdrożenia w obszarze nowych technologii. Investo wyróżniono w konkurencji „Lider”, w kategorii „Bankowość”.

Investo to zautomatyzowana usługa doradztwa inwestycyjnego w zakresie funduszy inwestycyjnych. Wspiera osoby, które chcą inwestować, a jednocześnie nie mogą poświęcić na to zbyt wiele czasu. Robo-doradca Investo jest dostępny w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.

Investo wystawia rekomendację kupna gotowego portfela funduszy inwestycyjnych, realizuje decyzję klienta o jego zakupie a następnie czuwa nad utrzymaniem ryzyka portfela na poziomie początkowym, ustalonym na podstawie wyniku ankiety inwestycyjnej. Fundusze inwestycyjne dla Investo dostarcza NN Investment Partners TFI.

Wyróżniamy cztery profile Investo, w których proporcje funduszy w portfelu rozkładają się zgodnie profilem inwestycyjnym klienta opracowanym na podstawie wyników ankiety inwestycyjnej. Robo-doradca Investo działa w oparciu o wyselekcjonowane dla tej usługi fundusze NN Investment Partners TFI:

  • NN Krótkoterminowych Obligacji,
  • NN Indeks Obligacji,
  • NN Globalnej Dywersyfikacji,
  • NN Polski Odpowiedzialnego Inwestowania.

Więcej informacji o Investo na: www.ing.pl/lp/robota-dla-robota

Wyróżnienia technologiczne w konkursie Gazety Bankowej przyznawane są przez Kapitułę, która ocenia rozwiązania zgłoszone przez firmy i instytucje pod kątem ich innowacyjności, a także wykorzystania nowoczesnych koncepcji i produktów informatycznych w wielu dziedzinach gospodarki. Wybór najlepszych banków polegał na podsumowaniu punktów wynikających z wypełnionych przez banki ankiet i z przyznanych przez Kapitułę.

źródło: ING Bank Śląski