Bank Pekao S.A. jest współorganizatorem i dealerem emisji 3,5-letnich zielonych obligacji spółki Ghelamco Invest o wartości 340 mln zł, kierowanej do inwestorów instytucjonalnych.

Zgodnie z założeniami Zielonego Programu Emisji Obligacji Spółki, wpływy z emisji obligacji trafią wyłącznie na przedsięwzięcia przyjazne dla środowiska, w tym budynki neutralne energetycznie czy też odnawialne źródła energii, jak farmy słoneczne i wiatrowe realizowane na potrzeby tych projektów. Tak jak dotychczas, emitowane obligacje są zabezpieczone poręczeniem, udzielonym przez Granbero Holdings Limited – spółkę konsolidującą działalność Grupy Ghelamco w Polsce. Obecna emisja jest pod względem wartości nominalnej największą przeprowadzoną przez spółkę emisją obligacji do tej pory na polskim rynku.

– Bank Pekao wspiera Ghelamco przy emisjach obligacji na rynku lokalnym już od ponad 10 lat. Obecna emisja jest pod względem wartości największą przeprowadzoną przez spółkę emisją obligacji do tej pory na polskim rynku. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy aktywnie zaangażować się w pozyskanie zielonego finansowania dla tej jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek deweloperskich w Polsce i mamy nadzieję na kolejne wspólne transakcje – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, odpowiedzialny za bankowość korporacyjną.

Belgijska Grupa Ghelamco w Polsce jest obecna od wczesnych lat 90-tych XX wieku i jest jednym z największych deweloperów i inwestorów nieruchomości komercyjnych, działającym na rynku biurowym, mieszkaniowym, handlowym, rekreacyjnym i logistycznym. Do projektów Ghelamco należą warszawskie drapacze chmur, np. Warsaw Spire, Warsaw Unit czy Warsaw Hub.

Źródło: Bank Pekao