W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu organizowanego przez magazyn „Euromoney” private banking Santander Bank Polska został uznany za najlepszy w Polsce. Wysoko oceniono zarządzanie majątkiem, inwestycje technologiczne i przedsięwzięcia ekologiczno-społeczne Santander Private Banking.

Wyróżnienie przyznane przez magazyn „Euromoney” bankowości prywatnej Santander Bank Polska jest jednym z najbardziej prestiżowych w branży. Nagrodzone zostały też usługi Grupy Santander dla najzamożniejszych klientów z Hiszpanii, Portugalii, Meksyku i Chile.

Euromoney wysoko ocenił inwestycje Grupy Santander w technologię oraz jej zaangażowanie na rzecz odpowiedzialnej bankowości. Grupa Santander została laureatem nagrody za najlepszą bankowość prywatną w zakresie inwestycji ekologiczno-społecznych oraz inwestycji zmieniających otoczenie („Best Private Bank in ESG & Impact Investing”), za najwyższą jakość nowych i innowacyjnych technologii oraz zarządzania danymi („Best Innovative or Emerging Technology and Data Management”) w Ameryce Łacińskiej.

– Polski private banking, mimo że jest dużo młodszy niż te w USA czy krajach Europy Zachodniej bardzo szybko rozwinął swoją ofertę i zaczął obsługiwać klientów na światowym poziomie. Nasze doświadczenia wyniesione z Grupy Santander, ciągła dbałość o rozwój oferty, a także maksymalne skupienie na zadowoleniu klientów, dały efekt w postaci wyróżnienia otrzymanego od Euromoney. Ta nagroda to docenienie wykonanej przez nas pracy, ale także motywacja do dalszego, systematycznego rozwoju – uważa Wojciech Sieńczyk, dyrektor obszaru Wealth Management w Santander Bank Polska.

Bankowość prywatna Grupy Santander zapewnia klientom spersonalizowane wsparcie za pośrednictwem zespołu 2500 ekspertów działających w ponad 100 oddziałach w krajach takich jak Hiszpania, Brazylia, Chile, Meksyk, Portugalia, Wielka Brytania, USA, Polska i Argentyna. Na koniec 2020 r. Pion ds. Wealth Management & Ubezpieczeń Grupy Santander posiadał na całym świecie aktywa o łącznej wartości 370 mld euro.

Victor Matarranz, Globalny Dyrektor Pionu ds. Wealth Management i Ubezpieczeń Grupy Santander, tak skomentował wyróżnienie: „Pomimo wyzwań wynikających z pandemii COVID-19, która wymagała przyznania priorytetu kwestiom zdrowia i bezpieczeństwa, w 2020 r. bankowość prywatna Grupy Santander rozwijała się w jeszcze szybszym tempie dzięki wykorzystaniu globalnej platformy, kompleksowej ofercie produktów oraz pionierskim przedsięwzięciom w zakresie zarządzania majątkiem, takim jak nasza inicjatywa Future Wealth. Skonsolidowaliśmy także naszą ofertę w zakresie inwestycji społeczno-ekologicznych i podnieśliśmy jakość komunikacji z klientami przy pomocy naszych nagradzanych kanałów cyfrowych. Jest mi bardzo miło, że magazyn Euromoney docenił jakość usług, jakie nasze zespoły oferują klientom”.

Nagrody magazynu „Euromoney” są przyznawane podmiotom bankowości prywatnej już od 18 lat w oparciu o ankietę wypełnianą przez ponad 2000 respondentów, m.in. banki, zarządzających funduszami czy firmy family office.

źródło: Santander Bank Polska