ING Bank Śląski z usługą robo-doradcy Investo został laureatem rankingu Bankowa Innowacja Roku 2021 magazynu „Forbes”.

Investo to innowacyjne narzędzie doradcze. Ułatwia proces podejmowania decyzji w zakresie wyboru portfela funduszy inwestycyjnych, a następnie czuwa nad utrzymaniem ryzyka na odpowiednim poziomie. Wspiera osoby, które chcą inwestować, jednocześnie nie poświęcając na to zbyt wiele czasu. Robo-doradca cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów. Tytuł Bankowej Innowacji Roku to dla nas dodatkowe potwierdzenie, że Investo wyróżnia się wśród innych usług bankowych – powiedział Daniel Szewieczek, Dyrektor Banku odpowiedzialny za oszczędności i inwestycje w ING Banku Śląskim.

Kapituła rankingu Bankowa Innowacja Roku 2021 magazynu Forbes doceniła najlepsze projekty bankowe wykorzystujące automatyzację, analizę danych i sztuczną inteligencję. Robo-doradca Investo uzyskał najwyższą notę w rankingu, w którym łącznie wytypowano ponad trzydzieści projektów.

Robo-doradca Investo wspiera klientów w wyborze strategii inwestycyjnej, a następnie co 3 miesiące automatycznie weryfikuje portfel i ponownie dostosowuje go do profilu ryzyka klienta. Fundusze inwestycyjne dla Investo dostarcza NN Investment Partners TFI. Usługa jest dostępna w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.

źródło: ING Bank Śląski