24 kwietnia 2023 roku NN Investment Partners TFI S.A. zmieni się w Goldman Sachs TFI S.A. Jedno z największych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce zmieni logo, nazwy funduszy oraz adres strony internetowej i serwisu transakcyjnego. Klienci nie muszą podejmować żadnych działań w związku ze zmianami.

Rebranding polskiego towarzystwa funduszy inwestycyjnych to efekt zakończenia procesu przejęcia NN Investment Partners przez Goldman Sachs. W efekcie, 24 kwietnia 2023 roku zmianie ulegną:

  • nazwa towarzystwa,
  • nazwy funduszy,
  • logo i graficzna zmiana wizerunku firmy,
  • adres strony internetowej oraz serwisu transakcyjnego na www.gstfi.pl i www.gstfi24.pl.

Wraz ze zmianą NN Investment Partners TFI S.A. na Goldman Sachs TFI S.A., zostaną również zmienione nazwy funduszy. „NN” lub „NN (L)” zostanie zastąpione przez „Goldman Sachs”, co nie zmieni dotychczasowych zasad inwestowania.

Klienci towarzystwa nie muszą wykonywać żadnych działań w związku z integracją obu organizacji. Jeśli obecnie inwestują w jeden z funduszy NN Investment Partners TFI, automatycznie staną się klientami Goldman Sachs TFI. Numery kont i terminy realizacji zleceń w funduszach pozostaną takie same.

Rebranding to kolejny, ważny etap w połączeniu obydwu organizacji. Chcemy w pełni połączyć nasze dwie firmy i wykorzystać ich siłę, aby nadal dostarczać naszym klientom jak najlepsze wyniki, oferować nowe i ciekawe produkty oraz dbać o wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Zależy nam na komforcie i spokoju naszych klientów, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wprowadzanie zmian było dla nich jak najmniej odczuwalne – mówi Małgorzata Barska, prezes NN Investment Partners TFI.

NN IP i Goldman Sachs Asset Management posiadają uzupełniającą się ofertę produktową. Połączenie silnych europejskich możliwości odpowiedzialnego inwestowania NN IP oraz pozycji Goldman Sachs Asset Management w pierwszej piątce wśród podmiotów oferujących inwestycje alternatywne pozwoli zapewnić klientom pełne portfolio produktów. Celem Goldman Sachs TFI jest dostarczanie rozwiązań inwestycyjnych na szeroką skalę oraz przyspieszenie rozwoju oferty w wielu klasach aktywów. Klienci będą mogli korzystać z rozbudowanego portfolio produktów, większego dostępu do najlepszych specjalistów, jak również z dalszych inwestycji grupy w obszarze technologii i danych, a także odpowiedzialnego inwestowania.

Przejęcie NN IP jest zgodne ze strategicznymi celami Goldman Sachs, jakimi są rozszerzanie skali i zakresu działalności w Europie i na świecie, przy jednoczesnym utrzymaniu bliskiego kontaktu z klientami w regionie.

O Goldman Sachs Asset Management

Goldman Sachs Asset Management jest amerykańską firmą zarządzającą aktywami. Od 150 lat świadczy usługi inwestycyjne i doradcze dla wiodących światowych instytucji, doradców finansowych i osób prywatnych, korzystając z globalnej sieci i szerokiej wiedzy eksperckiej w każdym regionie i na każdym rynku. Na dzień 31 grudnia 2022 r. Goldman Sachs Asset Management zarządzał aktywami na całym świecie, o wartości ponad 2 bilionów dolarów.

Źródło: Goldman Sachs Asset Management