Revolut zaprezentował swój najnowszy i najbogatszy plan członkowski: Ultra. Ponad 430 tys. klientów Revolut, w tym ponad 15 tys. w Polsce, zapisało się na listę osób oczekujących na premierę. W najbliższych dniach pierwsi klienci z listy otrzymają zaproszenia do aktywowania planu i zamówienia karty. To symboliczny klucz do świata nowoczesnego luksusu dostępnego z poziomu aplikacji.

Platynowa karta wstępu

Gdy przyszło stworzyć najpiękniejszą kartę w ofercie Revolut wybór był oczywisty – platyna. Unikatowa karta platerowana warstwą platyny zaskakuje designem. Równie wartościowa jest lista idących w ślad za nią benefitów, jak np. subskrypcje Financial Times, NordVPN, ClassPass czy WeWork, nielimitowane przelewy międzynarodowe bez opłat za transfer, 1,2% cashbacku za płatności kartą Revolut Pro czy support 24/7 z opcją call-back rozmowy z konsultantem (po angielsku).

Karty Revolut Ultra posiadają wyłącznie logo Mastercard. To kolejny kamień milowy zacieśniający wieloletnią współpracę, w ramach której Mastercard wspiera globalną ekspansję Revolut.Plan Ultra obejmuje ponadto ubezpieczenie zakupów – od kradzieży lub uszkodzenia, do kwoty 10 tys. € rocznie przez okres roku od zakupu, ubezpieczenie biletów – na wypadek odwołania imprezy, do kwoty 5 tys. €, oraz ubezpieczenie zwrotu zakupów – w razie rezygnacji, do kwoty 600 €, przez 90 dni od zakupu (obowiązują warunki ubezpieczenia).

Niezawodny towarzysz podróży

Ultra to przede wszystkim niezastąpiony partner w podróży, którego zadaniem jest ułatwienie jej przebiegu na każdym etapie. Klienci planu Ultra mają do swojej dyspozycji ponad 1400 saloników lotniskowych na świecie (bez opłat), w tym poczęstunek, napoje i obsługę (DragonPass). W razie zmiany planów, ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów podróży (bez podawania powodu rezygnacji). To swoboda i elastyczność warta ok. 2200 zł (wg. prawdopodobieństwa tego typu zdarzeń wśród podróżujących). Niezależnie od przyczyny, klienci Ultra mogą otrzymać refundację do 5 tys. € rocznie za odwołane loty, przejazdy pociągiem, noclegi lub wydarzenia (obowiązują warunki ubezpieczenia).

Dodatkowy komfort i bezpieczeństwo zapewni klientom Ultra ubezpieczenie medyczne i dentystyczne podczas podróży – obejmuje także sporty zimowe. Ubezpieczenie podróżne zawiera także ochronę wynajmowanego samochodu, zgubionego lub uszkodzonego bagażu, opóźnionych lotów i odpowiedzialności cywilnej (obowiązują warunki ubezpieczenia).

Ponadto, klienci Ultra rezerwujący noclegi z Revolut Stays (funkcja do wyszukiwania hoteli i apartamentów), mogą otrzymać do 10% natychmiastowego cashbacku. Do swojej dyspozycji mają też nielimitowaną wymianę i możliwość przechowywania ponad 30 walut, nielimitowane kwoty przelewów międzynarodowych po dobrym kursie wymiany i bez opłat w dni robocze. Dodatkowo, mogą wypłacać w bankomatach do 2 tys. € bez opłat Revolut (to oszczędność rzędu ok. 200 zł rocznie, wg. analiz firmy).

Nowoczesne subskrypcje

Ultra to stale poszerzający się pakiet nowoczesnych subskrypcji, przydatnych nie tylko w podróży. Mogą one różnić się w zależności od rynku, ale zasada jest taka, że przy odpowiednim ich wykorzystaniu koszt planu zwraca się w dużej części lub całkowicie. W skład pakietu wchodzą m.in. bezpieczne szyfrowane połączenia dzięki usłudze NordVPN Complete, wejścia do siłowni, klubów fitness i spa w ramach ClassPass (20 kredytów), praca w co-workach sieci WeWork (3 wejścia w miesiącu), prenumeratę Financial Times i innych. To w sumie dodatkowa wartość sięgająca nawet do 8900 zł rocznie.

Klienci Ultra skorzystają również z obniżonych opłat za handel kryptowalutami (do 0,49% za transakcję vs. 1,99% w planie Standard, uwaga: ryzyko utraty kapitału, konieczność opłacenia podatków) oraz oprocentowanych kont oszczędnościowych z codzienną wypłatą odsetek – w Wielkiej Brytanii 3% w skali roku dla GBP i 3,45% dla USD oraz – w Polsce 5% w skali roku dla PLN.

Luksus na jedno dotknięcie w aplikacji

Cena planu Ultra przy płatności za rok z góry to 2520 zł (cennik), w ramach tej kwoty klienci mogą zyskać w zamian korzyści z obszaru podróżī i stylu życia, których rynkowa wartość sięga łącznie nawet do 19400 zł.

Ponadto, klienci z listy osób oczekujących, którzy dołączą do społeczności Ultra otrzymają 5% cashbacku za zakupy w pierwszym miesiącu po wykupieniu planu (do równowartości miesięcznej opłaty za plan (regulamin). Po okresie promocyjnym, skorzystają z cashbacku do 0,1% w Europie i 1% na świecie (poza Europą). Użytkownicy karty Revolut Pro otrzymają z kolei 1,2% cashbacku za płatności wykonywane kartą Pro.

“Obserwujemy, rosnącą liczbę klientów zainteresowanych usługami z obszaru lifestyle, podróży i inwestycji. Te osoby redefiniują czym jest współczesny luksusowy styl życia. Stawiają na aspekt funkcjonalny i dostępność na co dzień. Nie szukają jedynie pasywnego przychodu i ochrony kapitału – chcą cieszyć się życiem, być na bieżąco z najnowszymi trendami i czerpać inspirację z podróży zagranicznych“ – powiedziała Tara Massoudi, General Manager Premium Products w Revolut.

“W odpowiedzi na sygnały od tej grupy klientów, stworzyliśmy wyjątkowy program członkowski, który ma w sposób niezawodny wspierać ich w czasie prowadzenia biznesu, korzystania z życia i zagranicznych podróży. To wyjątkowa na europejskim rynku oferta, którą będziemy dodatkowo rozwijać o kolejne unikalne benefity” – dodała Massoudi.

“To unikalna oferta, która połączy klientów Revolut z benefitami z obszaru podróży i stylu życia, których poszukują. To również kolejny kamień milowy w naszej wieloletniej współpracy z Revolut, w ramach której tworzymy dla klientów innowacyjne usługi i bezpieczne, niezawodne metody płatności” – powiedział Scott Abrahams, Executive Vice President Channel Partnerships, Mastercard.

źródło: revolut