Bank Pekao S.A. został ponownie nagrodzony przez specjalistyczny magazyn finansowy Global Finance. Bank kolejny rok z rzędu zwyciężył na polskim rynku w kategorii Treasury and Cash Management Provider oraz uznany został za najlepszy bank w kategorii Payments w Europie Środkowo-Wschodniej.

Mocne strony działalności Banku Pekao w obszarze usług skarbowych, zarządzania środkami pieniężnymi oraz płatności zaowocowały zwycięstwem w rankingu renomowanego magazynu Global Finance w kategoriach:

  • The Best Bank for Payments in Central and Eastern Europe for 2024
  • The Best Bank for Treasury and Cash Management in Poland for 2024.

W celu wybrania najlepszych dostawców usług skarbowych, zarządzania środkami pieniężnymi oraz płatności wzięto pod uwagę: efektywność i szybkość transakcji, udział w rynku, jakość obsługi klienta, konkurencyjne ceny, innowacyjność produktów oraz zakres, w jakim dostawcy usług skutecznie odróżnili się od swoich konkurentów. Nagrody zostały przyznawane przy udziale analityków, dyrektorów korporacji oraz ekspertów technologicznych. Redakcja uwzględniła również opinie dostawców usług finansowych oraz niezależne badania.

– Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanych nagród i uznania ze strony Global Finance po raz trzeci. Podkreśla to nasze mocne strony w obszarze cash managament, a także plasuje nas jako lidera i niezawodnego dostawcę rozwiązań płatniczych w czasach szybko postępującej cyfryzacji banku oraz potrzeb naszych klientów – mówi Tomasz Nowakowski, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Pekao.

– Kolejny raz zostaliśmy docenieni przez niezależnych ekspertów, a otrzymana nagroda to nie tylko najlepsze świadectwo głębokości i innowacyjności oferty produktów skarbowych banku, dowód na efektywne wdrażanie platform technologicznych, ale również potwierdzenie coraz szerszego zasięgu geograficznego i potencjału inwestycyjnego – dodaje Piotr Wochniak, dyrektor Departamentu Rynków Finansowych w Banku Pekao.

Wydawany od 1987 roku Magazyn Global Finance ma czytelników w 163 krajach. Jego odbiorcami są prezesi, dyrektorzy finansowi oraz inni menedżerowie odpowiedzialni za podejmowanie strategicznych decyzji w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach. Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, z biurami w Mediolanie i Londynie. Co roku nagradza najlepsze instytucje finansowe na świecie.

Źródło: Bank Pekao SA.