Do niedawna ekskluzywne przywileje (wysokie sumy ubezpieczenia, usługi concierge, saloniki lotniskowe) były zarezerwowane dla najlepszych bankowych klientów private banking. Rewolucja technologiczna i fintechy pojawiające się na rynku – powodują, że wiele usług traci przywilej ekskluzywności i zaczyna być dostępne dla szerokiego grona odbiorców. 
Jednym z przykładów tych tendencji jest Revolut, który właśnie wprowadził metalową kartę z obsługą płatności bezstykowych. Posiadacze karty mogą skorzystać między innymi z usługi concierge dzięki którym zlecą między innymi zakup biletów lotniczych lub biletów na koncerty.
Użytkownicy Revolut Metal skorzystają dodatkowo z nielimitowanej wymiany walut, bezpłatnych przelewów międzynarodowych, 24/7 priorytetowej obsługi klienta i ubezpieczenia podróżnego, które oprócz opieki zdrowotnej i dentystycznej oferuje także ubezpieczenie od zgubionego bagażu i odwołanych lotów.
Co istotne użytkownicy Revolut Metal otrzymają do 1% moneyback dla wszystkich zakupów poza Europą i 0.1% dla płatności w Europie. Moneyback będzie dostępny w 25 tradycyjnych walutach FIAT lub 5 walutach cyfrowych, w tym Bitcoin.
Oprócz benefitów wprowadzonych w dniu premiery usługi, Revolut rozważa dalsze rozszerzanie oferty Metal o zniżki na saloniki lotniskowe, konta rodzinne, nielimitowane karty wirtualne zmieniające numer po każdej transakcji i dodatkowe benefity w ramach przyszłej platformy tradingowej Revolut.
Nowa karta jest pierwszą na polskim rynku metalową kartą oferującą płatności bezstykowe. Wykonana z najwyższą starannością i atencją do szczegółów jest trzykrotnie cięższa niż standardowe karty. Revolut Metal wyprodukowana jest z pojedynczego bloku metalu, a charakteru dodaje jej diamentowy połysk.
Nik Storoński, założyciel i CEO Revolut powiedział:
“Jestem przekonany, że Revolut Metal stanie się ekskluzywną kartą przyszłości i niezbędnym atrybutem każdego międzynarodowego podróżnika. Chociaż już teraz oferta zawiera wiele nowych funkcji, czeka nas jeszcze więcej, w tym trading bez prowizji i poczekalnie na lotniskach. ” „Wprowadzenie karty Revolut Metal jest również ważnym krokiem w kierunku generowania dodatkowych przychodów, szczególnie ważnych w momencie gdy przygotowujemy się do uruchomienia bezprowizyjnej platformy tradingowej i rozszerzenia działalności na Amerykę Północną i Azję jeszcze w tym roku” – dodał Storoński.
Darren Deal, Vice President, Prepaid Cards at Mastercard UK and Ireland powiedział:
„Jesteśmy bardzo zadowoleni na myśl o partnerstwie z Revolut w ramach nowej prestiżowej karty Revolut Metal. Od unikatowego wyglądu, poprzez imponującą gamę korzyści dla posiadaczy karty, w połączeniu z globalną akceptacją Mastercard, powstała atrakcyjna oferta dla wszystkich regularnie podróżujących za granicę.
Karol Sadaj, Country Manager Revolut w Polsce powiedział:
„Staramy się wprowadzać innowacje, których nie ma nikt inny. Revolut Metal to aktualnie jedyna oferowana w Polsce karta z metalu obsługująca płatności bezstykowe.”
Nie jest to oczywiście pełen private banking, praktycznie obejmuje wyłącznie część transakcyjną, ale przy tym tempie innowacji jest kwestią czasu, kiedy dojdą kolejne usługi. Tworzone w wirtualnej rzeczywistości oczywiście nie będą dostosowane do wszystkich Klientów – ale część, szczególnie młodszych – pójdzie za modą, nowoczesnością. Banki muszą trzymać rękę na pulsie i budować relacje osobiste, tylko dobrzy zaufani doradcy (a nie produkty lub aplikacje) będą w stanie zatrzymać Klientów w tradycyjnych bankach.
Autor: Dariusz Korczakowski, na podstawie materiałów: Revolut