PKO Bank Polski zapowiada od 15 czerwca zmiany w karcie kredytowej PKO Mastercard Platinum – rozliczenia transakcji bezpośrednio w złotych polskich oraz zniesienie prowizji za przewalutowanie transakcji.

Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum z szerokim pakietem ubezpieczeniowym w podróży oraz wysokimi sumami ubezpieczenia, konto, karta wielowalutowa z coraz większą liczbą obsługiwanych walut, kantor online to niezawodny pakiet wakacyjny, który sprawdza się w każdej podróży – powiedział Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Już teraz posiadacze kart kredytowych PKO Mastercard Platinum nie ponoszą opłaty za wypłatę gotówki za granicą, a od 15 czerwca zniesiona zostanie prowizja za przewalutowanie transakcji tą kartą, zaś jej walutą rozliczeniową będzie bezpośrednio polski złoty. To wszystko sprawi, że transakcje w walutach innych niż polska staną się wygodniejsze i tańsze. W cenie karty klienci otrzymują także bogaty pakiet ubezpieczeń podróżnych. Obejmuje on m.in. ryzyka związane z amatorskim uprawianiem sportów . Suma ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży zagranicznej wynosi do 400 000 zł. Ubezpieczenie OC osób fizycznych w życiu prywatnym w podróży zagranicznej – do 1 200 000 zł. Ubezpieczenia nie trzeba włączać ani aktywować. Wystarczy być posiadaczem karty PKO Mastercard Platinum. Obejmie ono również najbliższych podróżujących wspólnie z posiadaczem karty (współmałżonek/partner, dzieci).

źródło: PKO BP