ING Bank Śląski wspiera edukację finansową klientów i udostępnia darmowy poradnik inwestycyjny w formie e-booka. Przygotowany materiał to napisany prostym językiem zbiór uniwersalnej wiedzy dla osób, które chcą rozpocząć inwestowanie na giełdzie.

Inwestowanie pieniędzy na giełdzie staje się coraz popularniejsze, o czym świadczy rosnąca liczba inwestorów indywidualnych. Przed rozpoczęciem przygody z inwestowaniem, warto poświęcić czas na zdobycie podstawowej wiedzy. Solidne podstawy mają istotny wpływ na powodzenie inwestycji – powiedział Paweł Baluch, zarządzający grupą produktów w Biurze Maklerskim ING Banku Śląskiego.

Poradnik inwestycyjny „Pierwsze kroki w inwestowaniu”, którego wydawcą jest ING Bank Śląski, na kilkudziesięciu stronach podpowiada co jest ważne w skutecznym inwestowaniu pieniędzy na giełdzie, od czego zacząć oraz jakie narzędzia powinien poznać początkujący inwestor. Materiał zawiera uniwersalne informacje na temat rynku kapitałowego, podstawowych pojęć i inwestycyjnych „best practice”.

Poradnik inwestycyjny w formie e-booka można pobrać na stronie www.spolecznosc.ing.pl.

źródło: ING Bank Śląski