Bank Millennium i Franklin Templeton rozpoczynają jeszcze bardziej rozbudowaną współpracę. Klienci Bankowości Prywatnej Millennium mogą teraz inwestować w fundusze Franklin Templeton Investment Funds Société d’investissement à capital variable z siedzibą w Luksemburgu.

– Wiedza i wysokie kompetencje ekspertów bankowości prywatnej oraz bogata i elastyczna oferta to istota Bankowości Prywatnej Millennium. Dostęp do zróżnicowanych pod kątem geograficznym i sektorowym rozwiązań inwestycyjnych zyskał w ostatnim czasie, obfitującym w bezprecedensowe wydarzenia, jeszcze większe znaczenie. Z przyjemnością udostępniamy klientom Bankowości Prywatnej Millennium możliwość inwestowania w fundusze zagraniczne Franklin Templeton – mówi Wojciech Rybak, Członek Zarządu Banku Millennium.

– Cieszę się ze współpracy z Bankiem Millennium, ponieważ jest to kolejny ważny krok dla naszej działalności w Polsce. Jako pionierom w globalnym inwestowaniu, klienci w ponad 160 krajach powierzyli nam swoje inwestycje, co czyni nas szóstym niezależnym zarządzającym aktywami na świecie, zarządzającym aktywami o wartości ponad 1,4 biliona USD. Teraz cieszę się, że możemy również wspierać klientów Bankowości Prywatnej Millennium w realizacji ich celów finansowych – mówi Borno Janekovic, Prezes Templeton Asset Management (Poland) TFI S.A.

Klienci Bankowości Prywatnej Millennium uzyskują dostęp do funduszy luksemburskich Franklin Templeton inwestujących w różne klasy aktywów, od akcji, przez obligacje po wiele innych aktywów, a także do funduszy inwestujących w określone sektory, takie jak nowe technologie czy innowacje oraz zasoby naturalne. Przede wszystkim klienci będą teraz mogli również korzystać z wieloletniego doświadczenia Franklin Templeton w zakresie inwestycji na rynkach rozwijających się za pośrednictwem szeregu regionalnych i globalnych funduszy rynków wschodzących. Większość funduszy będzie dostępnych w złotych, dolarach amerykańskich i euro.

Więcej informacji o ofercie klienci mogą uzyskać u ekspertów Bankowości Prywatnej Millennium.

źródło: Bank Millennium