Najbardziej prestiżowa karta kredytowa PKO Banku Polskiego jest od teraz oferowana w nowej postaci. Nowa karta PKO Infinite jest metalowa, a jej rdzeń wykonano ze stopu wolframu. Karta oferowana jest m.in. klientom Bankowości Prywatnej PKO.

Karta kredytowa PKO Infinite to najbardziej prestiżowa karta w ofercie PKO Banku Polskiego. Od teraz oferowana w wyjątkowej postaci – karta jest metalowa, a jej rdzeń wykonano ze stopu wolframu. Wykonana ze stopu wolframu – metalu używanego m.in. do produkcji narzędzi chirurgicznych, który topi się w temperaturze ponad 3400 stopni Celsjusza, a poradzić sobie z nim mogą tylko narzędzia z diamentowymi elementami do obróbki. Dane posiadacza umieszczone są na rewersie i wygrawerowane w technice laserowej odpornej na ścieranie. Z karty zniknął pasek na podpis – do potwierdzenia transakcji wykorzystywany będzie tylko numer PIN. Różnica między nową a poprzednią kartą jest nie tylko widoczna, ale też wyczuwalna – waży 18 gramów, czyli 3 razy więcej niż standardowa plastikowa.

  • Udogodnienia w zakresie oferty usług dostępnych dla klientów bankowości prywatnej to jeden z zasadniczych filarów naszego biznesu. Obok niego stawiamy kwestię jakości i bezpieczeństwa. Poza zrównoważonym działaniem mającym na celu ochronę i pomnażanie majątku naszych klientów, zależy nam również na dostarczeniu innych satysfakcjonujących ich usług na miarę współczesnych oczekiwań funkcjonalnych jakościowych i wizerunkowych – mówi Andrzej Zajko, dyrektor Centrum Bankowości Prywatnej.

Z karty PKO Infinite korzysta obecnie ponad 1500 klientów. Wraz z kartą klienci otrzymują bogaty zestaw usług dodatkowych m.in. grupowe ubezpieczenie podróżne w Polsce oraz za granicą z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia i Assistance do 30 mln zł. Ochrona NNW za granicą sięga kwoty 1 mln zł. Klienci są również chronieni na wypadek rezygnacji czy skrócenia wyjazdu, opóźnienia samolotu lub odwołania lotu. Dodatkowo, ubezpieczenie obejmuje ochronę bagażu, sprzętu sportowego, pokrywa koszty pomocy prawnej oraz szkód wyrządzonych w wynajętym samochodzie, jachcie lub houseboacie.

Karta PKO Infinite należy do pakietu usług Bankowości Prywatnej PKO. Bank oferuje go klientom dysponującym aktywami na poziomie minimum 1 mln zł. W ramach oferty klienci uzyskują dostęp do rozwiązań finansowych przygotowanych przez PKO Bank Polski i spółki działające w ramach Grupy Kapitałowej PKO. Mają też do dyspozycji osobistego doradcę, który dba o ich finanse – zarówno po stronie inwestycyjnej, jak i bieżących potrzeb finansowych.

Klienci Bankowości Prywatnej mogą korzystać z rozwiązań oferowanych im przez bank zarówno w domu, jak i w stale rozwijającej się sieci specjalnie dla nich przygotowanych placówek. W 2020 roku otwarto dwa nowe Biura Bankowości Prywatnej – w Białymstoku i w Lublinie. Aktualnie Centrum Bankowości Prywatnej PKO działa w 11 miastach – poza wymienionymi, w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu.

Źródło: PKO BP