Sunreef Yachts otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP

Stocznia Sunreef Yachts z dumą poinformowała o otrzymaniu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Nagroda w kategorii „Międzynarodowy sukces” została wręczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prezesowi i założycielowi firmy, Francisowi Lappowi podczas oficjalnej ceremonii, która zgromadziła finalistów konkursu w Pałacu Prezydenckim.

Sunreef Yachts zdobyła nagrodę UIM ENVIRONMENTAL AWARD

Stocznia Sunreef Yachts otrzymała również prestiżową nagrodę od organizacji Union Internationale Motonautique. Opracowany przez firmę system paneli słonecznych został uznany za najbardziej innowacyjną ekologiczną technologię dla jachtów motorowych.

Założona w 1922 roku i mająca siedzibę w Monako organizacja UIM jest światowym organem zarządzającym działaniami związanymi z jachtingiem motorowym. UIM Environmental Award to inicjatywa wyróżniająca wybitnych liderów i przedsiębiorstwa, które odznaczają się innowacyjnością i wizją w swych działaniach na rzecz środowiska.

„Jesteśmy niezwykle dumni z tego osiągnięcia, ponieważ nagradza ono nasze wysiłki w dziedzinie zrównoważonego jachtingu. Wierzę, że nasz zintegrowany system paneli słonecznych może przyczynić się do pozytywnej zmiany na rzecz środowiska naturalnego i chciałbym podziękować UIM za docenienie potencjału tej innowacyjnej technologii.” – powiedział Francis Lapp – założyciel i prezes Sunreef Yachts

System paneli słonecznych Sunreef Yachts Eco jest jedyną w przemyśle morskim technologią fotowoltaiczną pozwalającą na integrację z kompozytowymi elementami konstrukcyjnymi. Opracowany przez dział badań i rozwoju stoczni system pozwala na instalację paneli słonecznych na zakrzywionych strukturach jachtu, maksymalizując tym samym efektywność energetyczną jednostek w skali niespotykanej dotąd w świecie jachtingu.

źródło: Sunreef Yachts