Brytyjski dziennik Financial Times przedstawił wyniki najnowszego rankingu europejskich instytucji, które wyróżniają się różnorodnością w środowisku pracy. Alior Bank znalazł się na 22. miejscu w kategorii ,,Banking and Financial Services” i tym samym uplasował się na najwyższej pozycji spośród firm z Polski uwzględnionych na liście.
Financial Times razem z portalem Statista przeprowadził badanie, które pozwoliło na wyłonienie Diversity Leaders – pracodawców, którzy szczególnie wyróżniają się poszanowaniem różnorodności swoich pracowników. Ranking opiera się o analizę ponad 100 tys. ankietowanych w całej Europie. Poproszono ich o ocenę praktyk w zakresie zróżnicowania zatrudnienia ze względu na płeć, wiek czy narodowość. Zbadano także czynnik braku dyskryminacji oraz zapewnienia przyjaznej atmosfery. Alior Bank znalazł się wśród 850 instytucji, które otrzymały najwyższe noty w tych kategoriach. W zestawieniu instytucji świadczących usługi bankowe i finansowe uwzględniono tylko dwie firmy z Polski. Najwyższą – 22 pozycję – zajął Alior Bank. Drugi z naszych banków znalazł się dopiero na pozycji 35.

– Pierwszy raz znaleźliśmy się w tym rankingu i od razu na najwyższej pozycji wśród polskich banków. Cieszy to tym bardziej, że zestawienie powstało na bazie opinii pracowników. Od lat staramy się, aby Alior Bank był przyjaznym i efektywnym miejscem pracy, w którym ludzie się dobrze czują. Wysoka nota jest potwierdzeniem naszych działań i jednocześnie motywacją do podejmowania nowych projektów, które jeszcze lepiej będą odpowiadać na potrzeby pracowników – mówi Grzegorz Olszewski, prezes Alior Banku.

Financial Times to brytyjski dziennik finansowy, wydawany od 1888 r. w Londynie. Ranking organizowany jest od 4 lat. W tegorocznej edycji, w ramach zaostrzenia kryteriów, na liście znalazły się tylko te podmioty, które w swojej polityce uwzględniają czynniki działania na rzecz różnorodności oraz integracji pracowników.

Więcej można przeczytać na stronie: Investors and workers in diversity data challenge | Financial Times (ft.com).

źródło: aliorbank.pl