Ten rok był dla Sunreef Yachts niezwykle pracowity i jednocześnie pełen sukcesów. Stocznia wprowadziła na rynek nową linię Sunreef Ultima, otrzymała zamówienia na przełomowe elektryczne superjachty i rozpoczęła nowy rozdział w swojej historii, otwierając nowe biuro w Dubaju i nową stocznię w Ras Al Khaimah.

W ciągu zaledwie dwudziestu lat stocznia Sunreef Yachts stała się jednym z wiodących producentów jachtów na świecie, szybko wspinając się w rankingach Boat International Global Order Book. Z rosnącym portfelem zamówień obejmującym dwa 43-metrowe superjachty żaglowe z napędem elektrycznym, Sunreef Yachts jest najmłodszą marką, która osiągnęła taki status w branży.

Jako jeden z najbardziej dynamicznych liderów branży w historii, Sunreef Yachts wkracza w 2024 r. posiadając dwie stocznie w Gdańsku o powierzchni 125 000 m2, nową stocznię o powierzchni 65 000 m2 w Ras Al Khaimah i rosnący zespół profesjonalistów liczący prawie 3000 pracowników na całym świecie. Portfolio zamówień stoczni obejmuje siedem katamaranów Sunreef 100 wraz z dwoma 43-metrowymi jachtami żaglowymi, co przyczyniło się do 70% wzrostu całkowitej długości zamówionych jachtów. Zapewnia to firmie coraz silniejszą pozycję wśród producentów superjachtów.

Wyjątkowe możliwości badawczo-rozwojowe i innowacyjny duch sprawiły, że firma opracowała przełomowe rozwiązania technologiczne, takie jak zintegrowane z kompozytem panele słoneczne, które pozwalają osiągnąć bezprecedensowy poziom efektywności energetycznej w jachtingu. Stocznia przewodzi transformacji elektrycznej w jachtingu, ale także aktywnie bada również potencjał wodoru, co udowadnia trwającą budową pierwszego wodorowego katamaranu Sunreef 80 Eco.

Kolejnym ważnym krokiem w kierunku bardziej odpowiedzialnego procesu budowy łodzi jest inwestycja stoczni w rozwój kompozytów na bazie roślin. Ten innowacyjny duch sprawił, że firma zyskała status pioniera w dziedzinie ekologicznego jachtingu i eksperta w tworzeniu wyjątkowych doświadczeń żeglugi.

Dzięki reputacji wspieranej przez takich ambasadorów marki jak Rafael Nadal, Fernando Alonso czy Mike Horn, Sunreef Yachts jest symbolem nowej fali zrównoważonego rozwoju i kreatywności w świecie jachtingu.

Więcej informacji o dokonaniach w 2023 roku można znaleźć na stronie internetowej: https://sunreef-yachts.com/pl/

źródło: Sunreef Yachts