W kwietniu mBank wprowadza nowy cennik. Główne zmiany dotyczą operacji gotówkowych. W szczególności, za wypłatę gotówki z bankomatów należących do Euronetu i Santander Banku Polska trzeba będzie płacić prowizję lub wypłacać większe kwoty.

Zmiany dla klientów bankowości prywatnej

Zmiany obejmą też klientów, którzy korzystają z usług bankowości prywatnej. Od 3 kwietnia bank podwyższy miesięczną opłatę za świadczenie usług private banking (prowadzenie rachunku) ze 100 zł do 150 zł. Opłatę pobierze tylko, jeśli w danym kwartale roku kalendarzowego średnie aktywa klienta będą niższe niż milion złotych lub równowartość tej kwoty w walutach.

Bank wprowadzi też opłatę w wysokości 2,5 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomacie. Będzie to dotyczyć kart: VISA Debit PB, VISA Świat Intensive, Mastercard Gold Paypass, Mastercard Mobilna. Opłata będzie naliczana, jeśli klient wypłaci mniej niż 300 zł.

Zniknie też podział na taryfy standard i excellent. Opłaty zostaną ujednolicone. Dzięki temu obniżce ulegnie część opłat i prowizji, które dotyczyły taryfy standard.

Co jest przyczyną zmian w mBanku ?

mBank tłumaczy się wzrostem kosztów działalności – w ciągu ostatniego roku ogółem koszty banku wzrosły o ponad 19 proc. rok do roku i to nie licząc składek na BFG i FKW. Wprowadzane od kwietnia zmiany będą negatywne w głównej mierze dla klientów korzystających z gotówki. Osoby preferujące rozliczenia bezgotówkowe nie odczują zmian.

źródło: Bankier.pl