Bank Pekao S.A. otworzył dwie pierwsze placówki bankowości prywatnej w zupełnie nowym formacie. W Warszawie i Łodzi klienci mogą już korzystać z nowoczesnych a zarazem eleganckich przestrzeni z elementami wystroju projektantów nurtu modernistycznego. Klienci bankowości prywatnej Pekao z pewnością dostrzegą też zmianę tła w aplikacji mobilnej PeoPay, w której udostępniona została praca autorstwa Ady Zielińskiej – uznanej graficzki i ilustratorki młodego pokolenia.

Nowe placówki bankowości prywatnej będą sukcesywnie otwierane w największych polskich miastach. Pierwsze z nich znajdują się w Warszawie przy ulicy Żubra 1 oraz w Łodzi przy ulicy Piłsudskiego 24.

Jednolita dla wszystkich placówek koncepcja wystroju, stworzona przez Julię Dobrzańską i Damiana Kasprzyckiego z pracowni architektonicznej Six Fingers, odzwierciedla innowacyjność, prostotę form oraz stonowaną, elegancką kolorystykę. Stylistyka skupia się na minimalizmie, a w przestrzeniach przeważają naturalne materiały – drewno, metal szkło oraz miękkie tkaniny. Całość została urządzona zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, a użyte materiały odznaczają się niskim śladem węglowym.

Charakterystycznym elementem wnętrz są meble o ponadczasowym wzornictwie, stworzone przez najwybitniejszych projektantów nurtu modernistycznego. Wśród nich można wyróżnić: kultowy fotel zaprojektowany przez Bauhausu Marcela Breuera oraz Barcelona Chair autorstwa Ludwiga Mies van der Rohe. Podkreślono również dbałość o polski dorobek kulturowy poprzez ukazanie ekspozycji z kolekcji dzieł sztuki banku – na ścianach będzie można podziwiać m.in. prace Bożenny Biskupskiej, Tadeusza Dominika czy Oskara Zięty, który stworzył sygnet Pekao – Żubra – w nowej technologii FiDU, czyli metody tworzenia unikatowych obiektów ze stali formowanej sprężonym powietrzem.

Jestem niezwykle dumny z przestrzeni udostępnionych klientom bankowości prywatnej oraz z portfolio nazwisk uznanych artystów i projektantów, których dzieła będą obecne w nowych placówkach. Tworząc projekty wnętrz postawiliśmy na czystość i jasność przekazu, które mają być dopełnieniem wizerunku nowoczesnej bankowości – mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych.

Pekao planuje otworzyć kolejne placówki również w Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Katowicach i Poznaniu.

Aplikacja mobilna z nowym tłem

Kiedy sztuka kreuje biznes – tym hasłem, w 2022 r., Bankowość Prywatna Banku Pekao promowała 25-lecie swojego istnienia na rynku. Od tego czasu nawiązano współpracę z wybitnymi artystami, których dzieła można podziwiać w wirtualnej galerii sztuki banku. Do tego grona dołączyła właśnie Ada Zielińska – graficzka i ilustratorka młodego pokolenia. Stworzyła wyjątkową pracę, zaprojektowaną specjalnie dla klientów bankowości prywatnej, która jest nowym tłem aplikacji mobilnej PeoPay.

Grafikę charakteryzuje nowoczesny design, utrzymany w kolorystyce i estetyce odpowiadającej identyfikacji wizualnej bankowości prywatnej Pekao. Dominuje minimalizm, proste formy, elegancja, a także odcienie grafitu, czerni, beżu i złota.

Bankowość prywatna Banku Pekao została już wielokrotnie doceniona w Polsce i na świecie. Tylko w tym roku po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł The Best Private Bank in Poland for 2024 przyznawany przez Global Finance Magazine.

Źródło: Bank Pekao