Diners Club kończy prace nad nowym systemem transakcyjnym. Będzie zbudowany w technologii RWD, dzięki czemu użytkownicy będą go mogli go wygodnie obsługiwać na smartfonach. Planowana data debiutu to 25 czerwca.

Obecny system transakcyjny Diners Club odstaje od obecnych standardów rynkowych. Ale to się niedługo zmieni. Nowy system ma być nowoczesny, napisany w technologii RWD i posiadać większy zakres informacji przekazywanych klientowi. Paweł Pomianowski, prezes zarządu Diners Club Polska o nowym systemie mówił w rozmowie z PRNews.pl:

– Będzie przygotowany w technologii RWD, aby klienci mogli wygodnie korzystać z niego także w urządzeniach mobilnych. Zostanie on wzbogacony o większy zakres informacji przekazywanych klientowi online. W drugiej fazie rozwoju (…) wdrożymy także możliwość zarządzania rachunkiem karty w czasie rzeczywistym. Zakres zaplanowanych zmian dotyczy szeregu funkcji m.in. zarządzania limitami, nadawania i zmiany numeru PIN, aktywacji i blokowania karty – powiedział Pomianowski.

Planowana data debiutu to 25 czerwca. Taką informację wydawca kart zamieścił na wyciągach z podsumowaniem transakcji, które rozesłał do klientów. Wkrótce o nowym systemie napiszemy nieco więcej.

źródło: Diners Club / PRNews.pl