Private banking mBanku został uznany za najlepszy w Polsce w prestiżowym, międzynarodowym konkursie organizowanym przez magazyny Professional Wealth Management i The Banker, wydawane przez grupę Financial Times. Nagroda została przyznana na podstawie ocen profesjonalistów z branży. Jurorzy zwrócili uwagę na etyczne podejście banku do zarządzania majątkiem.

W konkursie Global Private Banking Awards oceniana jest m.in. najlepsza oferta bankowości prywatnej na 53 rynkach na całym świecie, w tym w Polsce. Wyróżnienia są przyznawane na podstawie szczegółowych analiz, uwzględniających m.in. wskaźniki wzrostu, dotychczasowe osiągnięcia oraz wyniki ilościowe i jakościowe. Oferta mBanku została uznana za najlepszą w Polsce dzięki odpowiedzialnemu i dojrzałemu podejściu do zarządzania majątkiem, które przypomina model często spotykany w krajach Europy Zachodniej. Charakteryzuje się on m.in. mocno zdywersyfikowanym inwestowaniem, opierającym się na przewidywalnym i zrównoważonym wzroście. Ponadto doceniono usługi banku z zakresu wealth management, w tym – indywidualnego doradztwa, zarządzania aktywami, planowania międzypokoleniowego i kompleksowego finansowania. Jurorzy zwrócili także uwagę na etyczne podejście mBanku do zarządzania majątkiem. Znajduje ono odzwierciedlenie we wprowadzonych niedawno do oferty pierwszych w Polsce strategiach ESG, pomagających klientom bankowości prywatnej inwestować w sposób przyjazny środowisku, odpowiedzialny społecznie i zgodny z zasadami ładu korporacyjnego (ESG, ang. environmental, social, governance). Innym działaniem potwierdzającym etyczne podejście banku jest kodeks praw inwestora przygotowany wspólnie z międzynarodową organizacją branży inwestycyjnej CFA Institute.

– Dziś, po 25 latach rozwoju bankowości prywatnej można śmiało powiedzieć, że w Polsce zamożni klienci mogą korzystać z usług na poziomie zapewnianym przez wiodące banki w Szwajcarii czy w Londynie. mBank zaoferował usługi wealth management jako pierwszy w Polsce, a w kolejnych latach chcemy nadal wyznaczać kierunek rozwoju bankowości prywatnej. Jesteśmy niezmiernie dumni, że starannie rozwijana przez nas oferta znalazła uznanie w oczach profesjonalistów zasiadających w jury tak prestiżowego konkursu. To dla nas  motywacja do dalszej pracy, by nasi klienci mogli inwestować z wykorzystaniem wszelkich możliwości, jakie oferuje bankowość prywatna – Krzysztof Bratos, dyrektor ds. bankowości prywatnej w mBanku, który odebrał nagrodę podczas uroczystej gali w Londynie.

źródło: mBank