Między 17 a 25 lipca na kortach Klubu Tenisowego Arka w Gdyni odbędzie się pierwsza edycja turnieju tenisowego rangi WTA 250. Bank BNP Paribas został sponsorem tytularnym rozgrywek. „ BNP Paribas Poland Open” będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w Polsce i jedynym w kraju z możliwością udziału najlepszych zawodniczek światowego rankingu WTA. 13 lipca imprezę otworzy specjalne wydarzenie charytatywne – wyjątkowe spotkanie z polskimi tenisistami Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem przed ich startem w Igrzyskach Olimpijskich.

– Cieszę się, że możemy być częścią kobiecego turnieju, który pozwoli na powrót profesjonalnych rozgrywek najwyższej rangi do Polski. Tenis wyraża uniwersalne wartości fair play, ma fantastycznych kibiców i dostarcza wielu pozytywnych wrażeń sportowych. Dlatego też zarówno na świecie, jak i w Polsce wspieramy rozwój tej pięknej dyscypliny i zawsze będziemy z tenisem blisko – mówi Małgorzata Wasiuk, dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Już we wtorek, pod hasłem „Wygrać Marzenia”, odbędzie się charytatywne Uroczyste Otwarcie turnieju. Światowej sławy Polscy tenisiści, Iga Świątek i Hubert Hurkacz wspólnie wybrali inicjatywę pomocową, na którą zostanie przeznaczony dochód z biletów. Wsparcie trafi do Akademii Przyszłości, która od 2003 r. inspiruje i motywuje dzieci, rozwija ich potencjał i zachęca do wielkich marzeń. Akademia realizowana jest przez Fundację Wiosna, znaną także ze swojej świątecznej inicjatywy „Szlachetna Paczka”, której Bank BNP Paribas jest partnerem strategicznym. Dodatkowo, podczas turnieju realizowana będzie inicjatywa Grupy BNP Paribas „Asy z serca” – za każdy as serwisowy podczas rozgrywek, bank przekaże 100 zł na wybraną organizację charytatywną. Podczas tegorocznej edycji beneficjentem projektu jest stowarzyszenie „Cool-awi” wspierające osoby z niepełnosprawnościami.

W programie wtorkowej imprezy zaplanowano rozmowę z Igą i Hubertem m.in. o ich przygotowaniach do startu w zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich. Mistrzowie poprowadzą trening z dziećmi oraz rozegrają pokazowy mecz gry mieszanej tworząc pary z byłymi polskimi olimpijczykami w tenisie: Iga Świątek z Marcinem Matkowskim przeciwko Klaudii Jans-Ignacik i Hubertowi Hurkaczowi. Iga i Hubert wystawili także na licytację wyjątkowy singlowy tiebreak. W dniu otwarcia turnieju zwycięzca licytacji będzie mógł zagrać zarówno z Igą jak i z Hubertem do siedmiu punktów. Dochód z licytacji zostanie przekazany na rozwój Akademii Przyszłości.

– Chciałem podziękować Bankowi BNP Paribas za objęcie patronatem jedynego w Polsce turnieju WTA. Wspólnie z naszym Partnerem Tytularnym dzielimy pasję do tenisa i pragniemy stworzyć wartościowe wydarzenie w świecie kobiecego sportu. Z jednej strony pozwoli to odpowiedzieć na zapotrzebowanie polskich kibiców spragnionych tenisowych emocji, a z drugiej stworzy nowe możliwości rozwoju tej dyscypliny w Polsce – mówi Tomasz Świątek, Prezes Zarządu Tennis Consulting, organizatora turnieju.

W tym roku pula nagród w turnieju wyniesie 235.238 USD. W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi 16 par deblowych oraz 16 zawodniczek zagra w eliminacjach. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.

Grupa BNP Paribas jest największym sponsorem tenisa na świecie od ponad 45 lat. Grupa sponsoruje turniej Wielkiego Szlema Roland Garros w Paryżu oraz jeden z największych turniejów WTA i ATP rozgrywany w Indian Wells. Zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny sportowej to również wspieranie rozgrywek amatorskich i juniorów oraz tenisistów z niepełnosprawnościami. Wieloletnią więź łącząca Bank BNP Paribas z tenisem wyraża hasło przewodnie Grupy „We Are Tennis”, czyli „Tenis to my”.

Źródło: BNP Paribas