Bank Millennium zaoferował nowe Plany Inwestycyjne – Spokojny, Wyważony i Aktywny, stworzone m.in. dla osób, które dotychczas nie inwestowały. Każdy z planów to odrębna strategia inwestowania, zróżnicowana pod kątem poziomu ryzyka i potencjalnego zysku. Plany inwestują jednocześnie w wiele globalnych i lokalnych funduszy, a nad ich optymalnym składem czuwają zarządzający Millennium TFI. Klienci nie ponoszą opłat za otwarcie, dopłaty do planów oraz ich ewentualną zamianę, a opłaty za zarządzanie są obniżone. Mogą też swobodnie przenosić środki między planami. Zakup i obsługa planów możliwe są również online, w aplikacji mobilnej i serwisie internetowym Millenet.

Nowe Plany Inwestycyjne Millennium zostały przygotowane z myślą o różnych stylach i preferencjach inwestycyjnych klientów. Podczas zakładania planu klienci mogą utworzyć zlecenie stałe, co pozwala na cykliczne, automatyczne dopłaty do wybranego planu i zachęca do regularnego odkładania pieniędzy.

– Nasze wcześniejsze Plany Inwestycyjne cieszyły się ogromną popularnością, do końca września 2021 r. klienci otworzyli 61 tys. planów i zgromadzili w nich ponad 1,5 miliarda złotych. Skłoniło nas to do stworzenia nowych strategii inwestycyjnych, jeszcze bardziej elastycznych i dających więcej możliwości. Udostępniliśmy je również w aplikacji mobilnej, więc są dostępne dla klientów w najbardziej wygodny sposób, z każdego miejsca i w dowolnym momencie. Środki ulokowane w planie klienci mogą wypłacić w każdej chwili, czas trwania inwestycji zależy wyłącznie od klienta. Chcemy rozwijać ofertę w tym kierunku, ponieważ widzimy, że klienci chętnie sięgają po tego typu rozwiązania – mówi Robert Chorzępa, kierujący wydziałem produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych w Banku Millennium.

Minimalna kwota pierwszej i kolejnych wpłat to 200 zł. Klienci mogą wielokrotnie i bez opłat zamieniać plan na inny, dostosowując inwestycję do aktualnych potrzeb, preferencji i sytuacji rynkowej. Każdy z planów to odrębna strategia inwestycyjna:

– Plan Spokojny, stworzony z myślą o osobach akceptujących niewielki poziom ryzyka i ograniczoną zmienność wyniku inwestycji, zainteresowanych oszczędzaniem średnio- i długoterminowym. Jest to plan o najwyższym udziale funduszy obligacyjnych, z niewielkim udziałem funduszy akcyjnych;

– Plan Wyważony, skierowany do osób akceptujących podwyższony poziom ryzyka inwestycyjnego, poszukujących szansy na zyski wyższe od przeciętnych. Jest to plan o zbliżonym udziale funduszy obligacyjnych i akcyjnych;

– Plan Aktywny, dający szansę na osiągnięcie znaczących zysków w średnim i długim terminie, zbudowany z myślą o osobach akceptujących wysoki poziom ryzyka inwestycji. Jest to plan o najwyższym udziale funduszy akcyjnych (powyżej 70%).

Każdy z planów można otworzyć w aplikacji mobilnej, za pośrednictwem bankowości internetowej Millenet oraz w oddziale Banku Millennium.

Źródło: Bank Millennium