Na rynku finansowym pojawił się nowy gracz – firma Fair Place Finance S.A. – właściciel marki WealthSeed. Głównymi pomysłodawcami są związani kiedyś z mBankiem i odpowiedzialni za jego sukces jako w pełni zdalnego w obsłudze banku dla klientów detalicznych: Piotr Gawron i Sławomir Lachowski. Jak informuje WealthSeed, usługi bankowe są świadczone we współpracy z Aion Bankiem i Bankiem Gospodarstwa Krajowego, a inwestycje klientów są objęte systemem rekompensat Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Jak czytamy na stronie WealthSeed – KNF udzieliła spółce Fair Place Finance, która wydała aplikację, zezwolenia na świadczenie usług inwestycyjnych, podmiot trafił na listę małych instytucji płatniczych.

Aplikacja WealthSeed daje dostęp do oferty inwestycyjnej zawierającej ok. 2,5 tys. akcji spółek notowanych na zagranicznych giełdach m.in. Alphabetu, Apple, Tesli czy Netflixa oraz ponad 400 ETF-ów. Wkrótce mają być dostępne akcje handlowane na GPW. W dodatku WealthSeed zapewnia dostęp do bezpłatnego konta w PLN, EUR i USD, z którego można dokonywać bezpośrednio swoich inwestycji. Oprócz darmowych kont walutowych instytucja oferuje również darmowe transakcje inwestycyjne jeśli jej wartość przekracza 750 euro, Niższe kwoty zlecenia wiążą się z prowizją 2 euro. Darmowe są również przelewy w Polsce w ramach systemu Elixir, a aplikacja oferuje również możliwość wymiany walut po atrakcyjnych kursach.

Aplikacja to jeden z kanałów dostępu do inwestycyjnego menu oferowanego przez WealthSeed, drugim jest klasyczna strona internetowa. Firma zapewnia, że posiada wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Jest też ankieta MIFID, która ma określić poziom znajomości rynku kapitałowego u potencjalnego inwestora.

Co do samej oferty, obecnie inwestować można w instrumenty z giełd Deutsche Boerse, Euronext, London Stock Exchange, New York Stock Exchange. Broker nie oferuje krótkiej sprzedaży na akcjach a tylko możliwość zajęcia pozycji na ETF, którego strategią jest wzrost wyceny wraz ze spadkiem instrumentu/indeksu bazowego. Istnieje możliwość inwestycji w instrumenty z ekspozycją na rynek kryptowalut. To regulowane produkty giełdowe (ETP) notowane na znanych giełdach Xetra czy Euronext. Nie wymagają one zakładania portfela dla kryptowalut, czy konta na giełdzie kryptowalut — informuje firma.

Wkrótce oprócz dostępu do GPW ma pojawić się możliwość kupienia całego portfela inwestycyjnego opartego o indeksy akcyjne i obligacyjne, dostosowanego do profilu ryzyka klienta. Będą one oparte o produkty BlackRock – największej na świecie firmy inwestycyjnej, pod której opieką pozostają aktywa o wartości ponad 8 bilionów dolarów. To według WealthSeed oferta, która zostanie po raz pierwszy wprowadzona do Polski i udostępniona w PLN dla klientów.

źródło: www.wealthseed.eu