Private banking Santander Bank Polska został po raz kolejny uznany za najlepszą tego typu usługę w Polsce – Best Private Bank Overall. Ponadto globalny Santander Private Banking znalazł się w gronie trzech najlepszych banków na świecie dla klientów z aktywami powyżej 250 mln USD. Pierwsze miejsca w kategorii Best Private Bank Overall zajęły także usługi private banking w Hiszpanii, Portugalii, Meksyku, Chile i Urugwaju.

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu magazynu „Euromoney” private banking Santander Bank Polska po raz kolejny został uznany za najlepszą tego typu usługę w Polsce. Bank zdobył pierwsze miejsce w Polsce w kilkunastu kategoriach. Wysoko oceniono m.in. zarządzanie majątkiem, doradztwo inwestycyjne dla różnych grup klientów, zaawansowanie technologiczne i inicjatywy Santander Private Banking związane z ESG/zrównoważonym inwestowaniem.

Wojciech Sieńczyk, dyrektor obszaru Wealth Management w Santander Bank Polska: „Magazyn Euromoney, już po raz drugi z rzędu, uznał Santander Private Banking&Wealth Management w Polsce za najlepszy Private Banking. Santander Private Banking, będący częścią globalnego Santander Private Banking, stale dostarcza innowacyjne i komplementarne usługi dla najzamożniejszych polskich klientów. Dzięki międzynarodowym standardom w świadczeniu usług notujemy stały wzrost poziomu satysfakcji naszych klientów.”

Globalny Santander Private Banking znalazł się w gronie trzech najlepszych banków na świecie dla klientów z aktywami powyżej 250 mln USD. Santander Private Banking został uznany za najlepszy w Ameryce Łacińskiej i zdobył pierwsze miejsce w kategoriach ESG (Enviromental, Social and Governance), klienci międzynarodowi, technologie i klienci zamożni (HNW). Na poziomie poszczególnych krajów Santander Private Banking został uznany za najlepszy w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Meksyku, Chile i Urugwaju.

Victor Matarranz, Globalny Dyrektor Wealth Management i Ubezpieczeń Grupy Santander: „Nagrody przyznane przez Euromoney stanowią wyraz uznania dla wyjątkowego standardu usług i wiedzy pracowników Santander Private Banking na całym świecie. Mimo wyzwań związanych z pandemią Santander Private Banking realizował swoje cele w oparciu o globalną platformę, obecność na rynkach lokalnym, dzięki utalentowanym pracownikom i cieszącej się uznaniem ofercie produktowej, obejmującej między innymi produkty zrównoważone czy usługę Future Wealth. Bardzo cieszymy się z tak znakomitych wyników, a jednocześnie jesteśmy niezwykle wdzięczni za zaufanie, jakim darzą nas klienci i za przyznanie nam nagrody Euromoney.”

Globalne badanie Private Banking and Wealth Management Survey stanowi przegląd jakości usług w segmencie private banking, w ujęciu regionalnym oraz w poszczególnych segmentach. Respondentami są pracownicy private banking i wealth management. Badanie stanowi cenną wskazówkę dla najzamożniejszych klientów na temat firm świadczących usługi w obszarze private banking i wealth management.

Bankowość prywatna Grupy Santander zapewnia klientom spersonalizowaną obsługę za pośrednictwem zespołu ekspertów z tej dziedziny działających w takich krajach jak Hiszpania, Portugalia, Polska, Szwajcaria, Wielka Brytania, USA, Brazylia, Chile, Meksyk, Argentyna i Urugwaj. Santander Private Banking posiada ponad 100 oddziałów i zatrudnia 2400 osób. Na koniec 2021 r. Obszar Wealth Management & Ubezpieczeń Grupy Santander, w skład którego wchodzi bankowość prywatna, posiadał na całym świecie aktywa o łącznej wartości 399 mld euro.

źródło: Santander Bank Polska S.A.