BNP Paribas Wealth Management po raz drugi z rzędu otrzymał tytuł Best Private Bank in Poland w międzynarodowym konkursie Global Private Banking Innovation Awards. Nagrody przyznawane są przez wydawcę magazynów The Global Private Banker i The Digital Banker w oparciu o kryteria ilościowe i jakościowe, a także opinie grona ekspertów.

BNP Paribas Wealth Management został uznany za najlepszą bankowość prywatną w Polsce w konkursie Global Private Banking Innovation Awards 2022. Gala wręczenia nagród odbyła się w formule online 21 lipca.

– Cieszę się, że zeszłoroczny tytuł Best Private Bank in Poland zmobilizował nas do dalszej, wytężonej pracy. Warunki rynkowe są na tyle trudne, że bez stałego rozwoju, pełnej koncentracji na Kliencie i kreatywności w podejściu do nowych wyzwań, nie udałoby nam się wygrać ponownie. Powtórzenie sukcesu jest zawsze trudniejsze niż pierwszy triumf, ale dowodzi dojrzałości i odporności organizacji – mówi Beata Majewska, Dyrektor Zarządzający Pionu Wealth Management w Banku BNP Paribas.

Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę, że banki muszą działać w warunkach ogromnej zmienności wywołanej skutkami pandemii, wojną w Ukrainie oraz innymi czynnikami makroekonomicznymi. BNP Paribas Wealth Management odpowiada na te wyzwania poprzez zindywidualizowane podejście do Klienta, wykorzystanie globalnego doświadczenie Grupy oraz stały rozwój narzędzi cyfrowych.

Wśród nagrodzonych znalazły się również BNP Paribas Spain, BNP Paribas Banque Privée France, BNP Paribas Wealth Management HongKong/Singapore, BNP Paribas Wealth Management France, BNP Paribas Wealth Management UAE.

Zwycięzcy konkursu wyłaniani są na podstawie wieloaspektowej oceny, do której wliczają wyniki audytu, badań rynku oraz oceny jury. W jego skład wchodzą eksperci branżowi i przedstawiciele kadry kierowniczej firm konsultingowych, dostawców usług podatkowych czy funduszy inwestycyjnych.

Źródło: BNP Paribas