Saxo Bank udostępnił swoim klientom w Polsce platformę SaxoInvestor. Premiera SaxoInvestor to część długoterminowej strategii Saxo Banku polegającej na poszerzeniu przestrzeni inwestorskiej w Polsce, gdzie coraz więcej osób interesuje się pomnażaniem i gromadzeniem majątku poprzez inwestowanie. To także kolejna z zapowiadanych nowości dla polskich klientów, po wprowadzeniu niższych cen na początku września.

Zbudowana w oparciu o tę samą technologię, co pozostałe platformy Saxo Banku, SaxoInvestor oferuje uproszczony interfejs odpowiadający na potrzeby inwestorów detalicznych i jest dostępna w wersji na urządzenia mobilne i stacjonarne. Dzięki przejrzystości cen, a także jednej z najbogatszych ofert akcji, funduszy ETF, obligacji oraz ponad 5 tysiącom funduszy inwestycyjnych z całego świata, w które można inwestować bez opłat za nabycie, platforma jest rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą skorzystać z szerokiego dostępu do rynków i profesjonalnych analiz w celu podejmowania bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych.

Oprócz niskiego kosztu dostępu do rynków kapitałowych, cechą wyróżniającą SaxoInvestor jest sekcja spersonalizowanych tematów inwestycyjnych, oferująca wysokiej jakości inspiracje dla inwestorów i możliwość uzyskania ekspozycji na szeroką gamę tematów i trendów. To na przykład samochody elektryczne, półprzewodniki, obronność, energia odnawialna czy cyberbezpieczeństwo. Sekcja tematów inwestycyjnych ma charakter dynamiczny, jest na bieżąco aktualizowana i oferuje inwestorom inspiracje oraz listę odpowiednio wyselekcjonowanych akcji, funduszy inwestycyjnych i ETF-ów, zapewniających optymalną ekspozycję w każdej kategorii tematycznej.

SaxoInvestor jest już dostępna dla nowych i obecnych klientów Saxo Banku, bez dodatkowych kosztów. Wraz z jej premierą, klienci uzyskują dostęp do trzech platform transakcyjnych, z których mogą korzystać z poziomu jednego rachunku inwestycyjnego, w zależności od swoich potrzeb co do dostępu do instrumentów, wymagań względem mobilności, zaawansowania funkcji czy możliwości konfiguracji interfejsu. SaxoTraderGO to błyskawiczna w działaniu platforma transakcyjna na urządzenia mobilne i stacjonarne, z dostępem do wszystkich klas aktywów oraz wieloma funkcjami. Z kolei SaxoTraderPRO to rozbudowana platforma dla profesjonalnych inwestorów, działająca tylko na komputerach stacjonarnych i zapewniająca dostęp do najnowocześniejszych funkcji zarządzania ryzykiem, zaawansowanych narzędzi transakcyjnych i w pełni konfigurowalnym interfejsem, dostosowana do pracy z wieloma ekranami.

Niższe ceny i lepsze warunki przechowywania wolnych środków

Klienci Saxo Banku od początku września mają dostęp do nowych, niższych cen, w tym korzystają na likwidacji opłaty za przechowywanie instrumentów finansowych, tzw. custody fee. W nowym cenniku duży nacisk położono na zmniejszenie kosztów związanych z handlem akcjami i ETF-ami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a także wielu innych światowych giełdach, w tym w USA. W zależności od wielkości transakcji oszczędności przy inwestowaniu w akcje mogą teraz wynieść od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Przy okazji premiery SaxoInvestor zwiększono także atrakcyjność oferty w kontekście oprocentowania wolnego kapitału netto w różnych walutach, który dopiero czeka na zainwestowanie. Dla rachunków typu VIP i Platinum zostaje całkowicie zniesiony próg minimalny, od którego obowiązuje oprocentowanie, wolny kapitał netto zarabia więc teraz bez względu na kwotę. W przypadku podstawowego rachunku Classic pięciokrotnie zmniejszono minimalny próg kwotowy, który aktywuje oprocentowanie środków – obecnie ta kwota będzie wynosić równowartość 50 000 dolarów amerykańskich w danej walucie.

Dzięki konkurencyjnemu oprocentowaniu dla środków przechowywanych w różnych walutach, klienci mogą jeszcze bardziej wykorzystywać różnice w poziomie stóp na poszczególnych rynkach. W przypadku czeskiej korony może to być do 6,01%, a forintów – do 10,41% w skali roku (stawki zależą od rodzaju posiadanego rachunku).

Istotną kwestią jest dywersyfikacja geograficzna środków przechowywanych w Saxo Banku. Dania i kraje skandynawskie od dawna słyną ze swojej stabilności, co jest istotnym kryterium przy wyborze miejsca ulokowania całości lub części swojego kapitału. Otwarcie rachunku w zagranicznym banku wymaga zazwyczaj posiadania adresu zamieszkania w danym kraju, tymczasem otwierając przez Internet rachunek w Saxo Banku otrzymujemy w prosty sposób rachunek inwestycyjny w Danii. Nasze środki są automatycznie chronione przez duński fundusz gwarancyjny do wysokości 100 000 euro, tak jak klientów innych duńskich banków. Jeżeli równocześnie posiadamy środki w polskim banku, mamy zapewnioną ochronę zarówno polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jak i jego duńskiego odpowiednika dla środków przechowywanych w Saxo Banku. Łącznie otrzymujemy więc zabezpieczenie w wysokości 200 000 euro.

Źródło: Saxo Bank