Luksusowe zabawki są odwieczną domeną uprzywilejowanych klientów, do których niewątpliwie zalicza się osoby objęte usługami private banking. Jacht, pływający pałac, jest niewątpliwie jednym z najbardziej ekskluzywnych przejawów upodobania do luksusu i piękna, a także do swoistej niezależności. Wakacje na jachcie pozwalają uciec od codzienności, od przyziemnych spraw, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Luksusowe jachty dzielą się ze względu na główny układ napędowy na żaglowe i motorowe, a ze względu na ilość kadłubów, na jedno i dwukadłubowce. W chwili obecnej na rynku jachtów luksusowych, najczęściej spotykane są jachty motorowe, które stanowią ponad 70% tego sektoru. Luksusowy katamaran jest stosunkowo nowym typem jachtu na rynku. Nowym, lecz zyskującym coraz większe zainteresowanie wśród potencjalnej klienteli, która jeszcze niedwano być może wybrałaby jednokadłubowiec motorowy, a w chwili obecnej zwraca się coraz częściej w stronę jachtu dwukadłubowego.

Sunreef Yachts, projektant i konstruktor luksusowych katamaranów na miarę, wzbogacił rynek jachtów luksusowych o nowy, unikatowy produkt: jacht o dwóch kadłubach i pokładzie słonecznym, flybridge’u. Stocznia ufundowana została w 2000 roku przez ojca i syna francuskiego pochodzenia, Francisa i Nicolasa Lapp, którzy to osiedlili się w Gdańsku, mieście o bogatych tradycjach stoczniowych, i otworzyli własną stocznię, mającą już wkrótce uwieść licznych amatorów żeglarstwa.

Wraz z wodowaniem pierwszego katamaranu marki Sunreef, Sunreef 74, dwukadłubowiec zyskuje nowy image, staje się luksusowym jachtem o imponującej powierzchni i wyjątkowym komforcie, a także większej stabilności i autonomii niż jednokadłubowiec. Dwie sterówki, jedna w kokpicie, druga na pokładzie słonecznym, gwarantują optymalną jakość żeglugi, co znacznie ułatwia pracę kapitanowi.

Wykonanie 22,5 metrowego Sunreef 74 zabralo 11 miesiecy (czas o połowę krótszy od tego, który proponują stocznie z zachodniej Europy). We wrześniu 2003 roku Sunreef 74 opuscił stocznię HTEP Polska/Sunreef Yachts. Luksusowy i nowoczesny, jacht ten stał sie wizytowką firmy reprezentując polski przemysł jachtowy na wielu międzynarodowych targach żeglarskich (Cannes, Monaco, Miami, Fort Lauderdale, Dubaj, Barcelona, Genua, a wkrótce również Azja). 

Prezentowany na międzynarodowych targach jacht pomógł przekonać klientów co do możliwości projektancko-produkcyjnych, jakimi stocznia dysponuje. W 2004 roku pierwszy klient podpisal umowę na budowe niewiele mniejszego, 18-to metrowego żaglowego katamaranu. Pierwszy Sunreef 62 wyplynął ze stoczni w maju 2005 roku. Od tego czasu marka Sunreef stała się rozpoznawalna na całym świecie.

Nowoczesne techniki produkcyjne (infuzja podpróżniowa, najlepsza żywica Epoxy, itd), krótki termin dostawy oraz najwyższa jakość, a to wszystko za niezwykle konkurencyjne ceny w porówaniu z innymi stoczniami europejskimi, sprawia, iż stocznia Sunreef Yachts odniosła międzynarodowy sukces w krótkim czasie. Cena podstawowa modelu Sunreef 62 Sailing równa się 1 mln euro, co w porównaniu z zachodnimi stoczniami o podobnym profilu jest o ponad 1 taniej. Jachty o większych rozmiarach wykonywane na miarę różnią się cenowo, w zależności od życzeń klientów, lecz z całą pewnością w stosunku jakość/cena, stocznia Sunreef nie ma sobie równych.

Na dzien dzisiejszy stocznia zwodowala ponad 25 katamaranow (1 Sunreef 74, 22 Sunreef 62, 1 jednokadłubowiec 60 i pierwszy jacht motorowy 70 Sunreef Power). Kolejne katamarany Sunreef 62 powstaja w halach stoczni (10 do zbudowania w 2008 roku). Trwają również prace konstrukcyjne większych jednostek, tzw. superjachtów : katamaranów 102 i 114 stopowych, co sprawia, że obecnie stocznia Sunreef jest jedyną na świecie mającą w budowie dwa super katamarany powyżej 30 metrów jednocześnie! Oferta Sunreef Yachts nie przestaje się rozszerzać. Oferujemy katamarany żaglowe i motorowe w rozmiarach od 18 do 50 metrów długości, modele signle deck bądź double deck. Jachty są wykonywanie na miarę, znaczy to, iż klient sam decyduje o preferowanym wystroju wnętrz (dostępny styl nowoczesny, klasyczny i japoński), sprzęcie instalowanym na pokładzie, zabawkach wodnych, liczbie kabin, przestrzennym rozkładzie pomieszczeń ( dotyczy dużch jednostek), etc.

Stocznia Sunreef ma własną agencję czarterującą duże i luksusowe jachty motorowe i żaglowe, katamarany i jednokadłubowce. Ufundowana jako Sunreef Travel w 1998 we Francji, agencja przekształcona została w Sunreef Yachts Charter wraz z przeniesieniem głównej siedziby do Gdańska.

Sunreef Yachts Charter jest agencją centralną większości katamaranów marki Sunreef i już w tym roku wzbogaci swoją flotę o nowe modele: 70 Sunreef Power, zwodowany w czerwcu 2008 i Sunreef 70 żaglowy.

Agencja ma w bazie danych kilkaset luksusowych jachtów o rozpiętości rozmiarowej od 7,62 m do 121 metrów długości (25 do 400 stóp).  

Jachty motorowe dostępne w ofercie charakteryzują się luksusowym wykończeniem, innowacyjnymi zabawkami wodnymi, ekskluzywnymi kabinami i pomieszczeniami i doskonałą załogą. SYC posiada jachty na kameralne pobyty wśród rodziny czy przyjaciól, na 8-10 osób jak na przykład SYMPHONY II czy MONALIZA, poprzez jachty dla 20-30 gości jak RM ELEGANT czy O’MEGA, skończywszy na imponujących 110 miejscach dla gości na pokładzie SEADREAM I i SEADREAM II. W zależności od charakteru czarteru, SYC jest w stanie zaproponować jachty na przyjęcia, konferencje, spotkania biznesowe, szkolenia czy wypoczynek.

Bogata gama jachtów motorowych zapewni sprawia, iż SYC jest agencją wszechstronną, zdolną zarezerwować jacht na każdy gust i życzenie na wszystkich możliwych akwenach.

W zależności od liczby gości, preferowanego modelu jachtu, miejsca czarteru, SYC znajdzie idealną ofertę i zajmie się kompleksową organizacją wymarzonych wakacji. Agencja organizuje czartery z załogą, zapewniając tym samym swoim gościom staranną opiekę i doskonały serwis podczas całego pobytu na jachcie.
Jachty dostępne są do wynajęcia na całym akwenie Morza Sródziemnego, na Karaibach (Antyle, Bahamy, Wyspy Dziewicze, itd.), na Oceanie Indyjskim (Seszele, Malediwy, Madagascar, Mayotte, Mauritius, Australia itd.), na Pacyfiku (Polinezja Francuska, Nowa Zelandia) i w wielu innych miejscach.

Więcej informacji do uzyskania na stronie www.sunreef-yachts.com