Revolut wprowadza nowe karty Metal

Revolut udostępni na polskim rynku metalowe karty Revolut Metal w czterech nowych kolorach – Gold, Rose Gold, Silver i Space Grey. Nowy design kart to kontynuacja i efekt popularności, którą zdobyła oryginalna, czarna karta Revolut Metal, która miała swoją premierę rok temu, w sierpniu 2018. Odcienie Gold i Rose Gold dostępne są od dzisiaj, a Silver i Space Gray pojawią się w najbliższych tygodniach.

Revolut Metal to nie tylko metalowa karta z opcją bezstykowych płatności. To także powiązane z nią usługi oraz benefity, takie jak 1% cashback dla każdej z 29 wspieranych walut tradycyjnych i 5 walut cyfrowych. To usługi consierge, które można wykorzystać do rezerwacji lotów lub biletów na festiwale i koncerty. To również szybszy i szerszy dostęp do nowych usług, jak długo oczekiwana platforma do bezprowizyjnego handlu akcjami.

Właściciele kart Metal mogą liczyć też na dodatkowe korzyści jak bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą do kwoty 2400 zł miesięcznie, dostęp do ponad 1000 saloników lotniskowych na świecie, kart wirtualnych ze zmiennym numerem do bezpiecznych transakcji w internecie, nielimitowaną wymianę walut oraz bezpłatne przelewy międzynarodowe, support 24/7 i ubezpieczenie w podróży zagranicznej.

Z Revolut korzysta już na świecie ponad 6 milionów użytkowników. Kartę Revolut Metal od sierpnia 2018 roku zamówiło już kilkaset tysięcy osób. Używają jej nie tylko w podróży lub kupując w sieci. Wiele osób wybrało ją jako podstawową aplikację i kartę do codziennych płatności, kontroli wydatków z pomocą natychmiastowych powiadomień i funkcji ustawień budżetu, automatycznego dzielenia rachunków w restauracji, systematycznego odkładania z pomocą końcówek, zrzucania się na prezent lub imprezę, błyskawicznych przelewów zagranicznych do znajomych i rodziny.

“Revolut został bardzo szybko zauważony przez osoby, które lubią design i dobrze zaprojektowane aplikacje. Choć wciąż słyszymy głosy, które zapowiadają rychły koniec fizycznych kart płatniczych, popularność naszej czarnej karty Metal od roku idzie w poprzek temu trendowi. Być może dla pięknie zaprojektowanych kart płatniczych zawsze będzie miejsce w portfelach osób, które cenią sobie prestiż i design” – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Revolut startuje z usługą bezprowizyjnego handlu akcjami.

Revolut, z którego korzysta ponad pół miliona użytkowników w Polsce, ogłosił 01 sierpnia oficjalnie uruchomienie platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami. Fintech udostępni usługę w Europie stopniowo, w pierwszej kolejności użytkownikom kart Metal.

Od momentu gdy w aplikacjach właścicieli kart Revolut Metal aktywuje się nowa funkcja, będą mogli realizować miesięcznie do 100 natychmiastowych, bezprowizyjnych transakcji akcjami ponad 300 spółek notowanych na amerykańskich giełdach New York Stock Exchange i NASDAQ. Do dyspozycji będą mieli również wgląd w czasie rzeczywistym w dane odnośnie cen i rynku. Fintech będzie stopniowo uzupełniał listę o kolejne spółki.

W ciągu kolejnych tygodni Revolut udostępni usługę posiadaczom kart Premium i Standard. Użytkownicy kart Standard będą mogli zrealizować do trzech bezprowizyjnych transakcji miesięcznie, a osoby korzystające z kart Premium, będą miały do dyspozycji do ośmiu bezprowizyjnych transakcji miesięcznie. Transakcje ponad limitem, będą obarczone prowizją 1 GBP za transakcję (4 PLN). Opłata roczna wyniesie 0,01 procenta wartości rynkowej całego portfolio posiadanych akcji.

Górny limit wartości pojedynczej transakcji to 1000 USD. Nie ma natomiast progu minimalnego. Użytkownik ma możliwość kupowania ułamków akcji nawet za symbolicznego 1 USD. W ten sposób Revolut otwiera rynek akcji dla każdego, odczarowuje go z aury elitarności, niedostępności, wysokich progów wejścia, kosztownych opłat i prowizji, skomplikowanych terminali i platform tradingowych. Możliwość inwestowania części oszczędności w akcje od dziś jest w zasięgu każdego.

Wszystkie transakcje walutowe będą realizowane, tak jak do tej pory, poprzez wielowalutową aplikację Revolut. Oznacza to, że każdy kto chce kupić akcje na amerykańskiej giełdzie, może wymienić PLN na USD po korzystnym kursie Revolut manualnie lub skorzystać z funkcji automatycznej wymiany.

Revolut zamierza konsekwentnie rozwijać swoje usługi i produkty inwestycyjne. W planach ma udostępnienie akcji spółek notowanych w Wielkiej Brytanii i Europie oraz funduszy indeksowych (ETF). W ślad za ekspansją fintechu na kolejne rynki poza Europą, dostęp do bezprowizyjnego handlu akcjami uzyskają użytkownicy spoza Europejskiej Strefy Ekonomicznej (EEA).

“To kolejny ważny krok ku realizacji naszej misji, by uczynić usługi finansowe bardziej dostępnymi, innowacyjnymi i tanimi. Inwestowanie na rynku akcji pozostawało zbyt długo poza zasięgiem zwykłych ludzi. Był to realny problem dla konsumentów poszukujących efektywnych metod lokowania swoich oszczędności lub przeznaczania ich części na cele inwestycyjne” – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO Revolut.

“Dołożyliśmy starań, by inwestowanie poprzez Revolut było proste, tanie i dostępne dla każdego, nawet jeśli zamierza przetestować usługę na bardzo niewielkich kwotach. To zaledwie początek rozwoju naszej oferty bezprowizyjnych usług inwestycyjnych. Będziemy ją poszerzać o kolejne rynki i produkty już w najbliższej przyszłości” – dodaje Nik Storoński.

Źródło: Revolut