Seria luksusowych wielokadłubowców Sunreef Yachts, nad którą obecnie trwają prace w biurze projektowym stoczni, ma swoje korzenie w żeglarskiej klasyce. Jej inspiracją była chęć połączenia tradycyjnej łodzi żaglowej z nowoczesnym designem. W ten sposób powstał idący z duchem czasu projekt jachtów stworzonych zarówno do wypoczynku na morzu oraz czarteru jak i do długich podróży przez ocean.

Sunreef Yachts poszerza swą ofertę w szczególnym momencie. Firma bowiem świętować będzie wkrótce 15-lecie swojej działalności. W tym czasie, zespołowi udało się zwodować ponad 100 luksusowych, w pełni spersonalizowanych jednostek, a w tym jachty należące do ścisłej czołówki największych i najbardziej innowacyjnych na świecie katamaranów. Dla stoczni jest to nie tylko czas posumowań, lecz przede wszystkim okazja do zaprezentowania kolejnych nowości.

Światło oraz przestrzeń są kluczowymi elementami nowej gamy żaglowców Sunreef Yachts, którą charakteryzuje harmonijne połączenie wnętrz i zewnętrznych powierzchni wypoczynkowych. Nowy koncept łącznika oraz wydłużona linia nadbudowy nadają jednostkom nowej linii niezrównany poziom komfortu. Wysokie i wykończone w tekowym drewnie nadburcia stanowią wyraźny ukłon w kierunku klasyki. Projekt nowych żaglowych katamaranów Sunreef Yachts dedykowany jest wymagającym klientom, którzy nie zadowolą się seryjnie produkowanym jachtem. Nowa oferta stoczni, zgodnie z filozofią firmy, daje nieograniczone możliwości personalizacji.

Sunreef Yachts oficjalnie odkryje szczegóły nowej linii podczas tegorocznych targów Cannes Yachting Festival. Pierwsza jednostka zaś, zostanie zwodowana w 2018 roku. Wkrótce pojawią się kolejne informacje na temat serii.

źródło: Sunreef Yachts