W najnowszym numerze tygodnika ukazała się lista najbogatszych Polek 2019 wg „Wprost”. Z rankingu wynika, że polskie kobiet są bogate jak nigdy dotąd. I żaden biznes jest im niestraszny: od kosmetyków poprzez lody po elektrownie wiatrowe.

Aby trafić na listę najbogatszych kobiet, trzeba było dysponować majątkiem minimum 52 mln zł (w porównaniu do 2013 roku, kiedy po raz pierwszy powstał ranking tygodnika, „wystarczyło mieć nieco ponad 10 mln. zł).

Najbogatsza Polka – Dominika Kulczyk z majątkiem, który tygodnik wycenił na 9 mld zł. Na drugim miejscu w rankingu jest Barbara Komorowska z majątkiem wycenionym na 2 mld zł. Od pierwszych liter jej imienia i nazwiska pochodzi nazwa Bakoma. Na trzecim miejscu jest Grażyna Kulczyk z majątkiem wycenianym na 1,7 mld mld zł. „Kiedyś najbogatsza Polka, dzisiaj przedstawiana jako matka najzamożniejszej kobiety w kraju”. 50. miejsce zajmuje Justyna Wyciślok, współzałożycielka spółki Nicromet, która specjalizuje się w produkcji stopów odlewniczych dla odlewni aluminium w Europie. Dwa lata temu w rankingu zadebiutowała Ewa Chodakowska, a rok temu Anna Lewandowska. W tym roku na liście jest 5 nowych debiutantek, a wśród nich trzy są właścicielkami znanych marek kosmetycznych, a jedna – gwiazdą TVN.

Pierwsza dziesiątka rankingu przedstawia się następująco:

 1. Dominika Kulczyk 9 mld zł
 2. Barbara Komorowska 2 mld zł
 3. Grażyna Kulczyk 1,7 mld zł
 4. Barbara Kaczmarek z rodziną 1,3 mld zł
 5. Teresa Mokrysz 1 mld zł
 6. Elżbieta Kaczmarek 1 mld zł
 7. Katarzyna Frank-Niemczycka 950 mln zł
 8. Małgorzata Adamkiewicz 850 mln zł
 9. Anna Podniesińska 800 mln zł
 10. Zyta Olszewska 700 mln zł
 11. Dorota Soszyńska 700 mln zł

Pełen ranking wraz z komentarzem w najnowszym numerze „Wprost”.

źródło: wprost.pl