ING Bank Śląski poinformował klientów za pośrednictwem swojej strony internetowej, że wycofuje z oferty większość lokat. Jak czytamy na stronie banku, z dniem 9 lutego wycofano z oferty lokaty dla klientów indywidualnych oferowane na okres 6M, 12M, 24M w złotówkach oraz lokaty 12M, 24M w dolarach i euro. Z kolei z oferty dla przedsiębiorców zniknęły złotowe lokaty 6M i 12M.

Oznacza to, że obecnie w ofercie sprzedażowej pozostała jedynie 3 miesięczna lokata terminowa w złotówkach dla klientów indywidualnych oraz 1 miesięczna lokata terminowa w złotówkach dla przedsiębiorców.

ING jest kolejnym bankiem, który zdecydował się wycofać w oferty większość lokat terminowych. Wcześniej na taki krok zdecydowały się PKO Bank Polski i Bank Pekao. Banki nie potrzebują ściągać z rynku dodatkowych depozytów, gdyż sektor jest nadpłynny. Z kolei dla zgromadzonych już środków oferują rekordowo niskie stawki oprocentowania. Ma to oczywiście związek ze stopami procentowymi NBP, które zostały zredukowane niemal do zera.

źródło: PRNews.pl