ING Bank Śląski stanął na podium rankingu Giełdowa Spółka Roku, organizowanego przez Puls Biznesu, zajmując trzecie miejsce. Na tę pozycję złożyły się dobre oceny kompetencji zarządu, innowacyjność banku i relacje inwestorskie. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła spółka LPP, a drugie Grupa Kęty.

Giełdowa Spółka Roku, to ranking bazujący na badaniu przeprowadzonym wśród 100 analityków i zarządzających, którzy oceniali 140 spółek giełdowych wchodzących w skład indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80.

  • ING jest bankiem, który od wielu lat konsekwentnie zwiększa bilans szybciej niż rynek i raportuje jeden z najwyższych zwrotów z kapitału – komentuje pozycję ING w rankingu jeden z analityków cytowanych przez Puls Biznesu. Eksperci zwracają uwagę na długoterminowy horyzont myślenia o biznesie, postawienie silnego nacisku na digitalizację i cyfryzację, innowacyjność oraz koncentrację banku na wzroście organicznym.
  • Proste zasady prowadzenia biznesu w połączeniu z efektywnością zamiast efekciarstwa, wywindowały notowania banku z holenderskim kapitałem na rekordowe poziomy – podsumowuje Puls Biznesu.

Eksperci wysoko ocenili relacje inwestorskie ING. Analitycy chwalą ich profesjonalizm oraz jakość raportów i prezentacji. Doceniają również przejrzystość i konsekwencję w prezentowaniu danych udostępnianych przez bank.

Ranking Giełdowa Spółka Roku to nie tylko najstarszy, ale też najbardziej prestiżowy ranking na rynku kapitałowym. Co roku wyboru spółki dokonuje 100 analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych i zarządzających, reprezentujących domy i biura maklerskie, fundusze emerytalne i inwestycyjne. To ogromny walor tego badania, bowiem spółki giełdowe otrzymują cenną informację na temat postrzegania siebie przez profesjonalnych uczestników rynku.

źródło: ING Bank Śląski