Już kolejny rok z rzędu bankowość prywatna mBanku została doceniona w międzynarodowym konkursie organizowanym przez brytyjski The Banker i magazyn Professional Wealth Management, wydawany przez grupę Financial Times. mBank otrzymał tytuł Best Private Bank in Poland 2022

W konkursie Global Private Banking Awards międzynarodowe jury ocenia m.in. osiągnięcia finansowe, innowacyjność produktów i narzędzi, jakość zarządzania majątkiem, czy też poziom bezpieczeństwa usług.

Oferta private banking mBanku została uznana za najlepszą w Polsce wyróżniając się głównie nowoczesnym modelem współpracy z klientami opartym o cyfrowe rozwiązania, dbałością o jakość obsługi oraz co kluczowe międzynarodowym stylem zarządzania inwestycjami.

W minionym roku mBank uruchomił całkowicie cyfrowy proces onboardingu (otwarcia rachunku dla klienta) dla swoich usług bankowości prywatnej i zarządzania majątkiem, a także wprowadził możliwość w pełni zdalnej współpracy z klientem co jest rzadkością w tym segmencie. Był to naturalny krok w rozwoju dla instytucji, w której rozwiązania mobilne i hybrydowe modele obsługi są kluczową częścią wieloletniej strategii.

– Jesteśmy dumni, że nasza oferta dla zamożnych klientów jest doceniana nie tylko przez klientów, ale także po raz kolejny zyskała uznanie w oczach światowych ekspertów. To nobilitujące znaleźć się w gronie, w którym wyróżnia się przede wszystkim największych globalnych graczy Private Banking. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu oraz nieustannie pracują na ten tytuł – mówi Krzysztof Bratos, dyrektor departamentu bankowości prywatnej i wealth management mBanku.

Nagroda The Banker i PWM przyznawana jest od 2009 roku. W tym roku o tytuł najlepszego private bankingu rywalizowało 120 banków z 50 krajów na świecie.

Źródło: mBank