8 czerwca w Londynie odbyła się gala rozdania nagród Wealth Tech Awards 2023 organizowana przez Financial Times, Professional Wealth Management (PWM).

Nagrody PWM Wealth Tech Awards są wyrazem uznania dla znaczącej roli technologii w bankowości prywatnej. Przyznawane są przez 12 osobowe grono ekspertów za wdrażanie i wykorzystywanie technologii i komunikacji cyfrowej.

Bankowość Prywatna Banku Pekao S.A zdobyła nagrodę w kategorii Best Digital Innovator of the year – Najlepszy Innowator Cyfrowy roku [1]. Jury doceniło rozwój cyfrowy oraz wyjątkowy projekt UNIQUE, a także ulepszenia w aplikacjach PeoPay i PeoPay KIDS. Te projekty technologicznie przekształciły nasz model biznesowy, przyczyniły się do wzrostu biznesu, i przede wszystkim poprawiły doświadczenia klientów.

Nagrodę w imieniu Banku odebrała Katarzyna Tomaszewska – Dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej. „Jestem dumna, że doceniony został cyfrowy rozwój Bankowości Prywatnej oraz unikalna oferta karty kredytowej powiązanej z tokenem NFT na bazie dzieła sztuki. Wraz ze stale ulepszaną aplikacją PeoPay nie tylko sprawiają, że dostęp do finansów jest komfortowy, ale też ma wyjątkowy walor personalizacji”.

źródło: Bank Pekao SA

[1] 2023 Winners | Wealth Tech Awards 2023 (pwmnet.com)